SOTA - OK

  • warning: Creating default object from empty value in /var/www/ok1hcg.cz/www/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1388.
  • : preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/ok1hcg.cz/www/includes/unicode.inc on line 311.
  • : preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/ok1hcg.cz/www/includes/unicode.inc on line 311.
  • : preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/ok1hcg.cz/www/includes/unicode.inc on line 311.
  • : preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/ok1hcg.cz/www/includes/unicode.inc on line 311.

Umístění SOTA kopců/mapy 2018.

Obrazek mapy vrcholu do roku 2020

Odkaz na SOTA OK a mapu platnych vrcholu – stav po redukci v roce 2020

(upravena inf. 9/2020)

OK/ST-084 Ládví (26/2/2014)

Na dnešní den jsem měl původně naplánované jiné aktivity, ale nakonec jsem musel vše pozměnit. A tak jsem se rozhodl, že se vydám na zkušební a první letošní aktivaci. Vybral jsem si z více důvodů v pražských Kobylisích ST-084 = Ládví.

OK/ST-031 Hřeben (26/9/2013)

Měsíc září je sezona pro houbaře. Dostal jsem nabídku, abych se přidal, a tak jsem ji přijal. Cesta směřovala do ověřeného „revíru“ na berounsku. Když jsem se pak doma díval na záznam z GPS, všiml jsem si, že blízko se nachází jeden nepříliš náročný vrchol = ST-031.

App. SOTAwatch pro ANDROIDí zařízení.

Vánoce přinesly mnoha z nás různá překvapení, mně například nový telefon FX420 s OS ANDROID Samozřejmě, že jsem se ponořil do zkoumání jeho výbavy a seznamuji se s jeho možnostmi. Mezi jinými věcmi jsem si teď coby 8. uživatel nainstaloval i aplikaci od E71DX pro sledování spotů na SOTAwatch – snad budu spokojen…

REM: Tak to funguje, hned po instalaci se mi objevil spot na DL/HB9BIN/p a 10 bodů je doma, hi!

Diplom SOTA-OK za 3000 bodů.

Získat body pro tenhle diplom (pouze za OK stanice) mi trvalo asi nejdéle v celé moji „karieře“ hi… No, šlo by to i za kratší dobu (kdybych žádal po zisku 500 b), ale dal jsem si cíl takový, že budu žádat až při zisku 3000 bodů. Pro tento zisk jsem musel za ulynulých pět let navázat 550 QSO, z toho asi 90 % bylo na pásmu 40 m provozem CW, zbytek na 30+20 m, a z toho zbytku pak zanedbatelný počet spojení provozem SSB a FM. Jedno prvenství tady asi opravdu je = mezi podáním e-žádosti a doručením e-diplomu uběhla určitě nejkratší doba.

Troška inspirace od OK1FRT.

Vyměnil jsem silný 12 m dlouhý teleskopický stožárek za tenčí a kratší 10 metrový. Sice byl výborný jako podpěra, ale jeho váha a transportní délka mne k tomu dotlačila. Přece jenom je při pěší nebo cyklistické výpravě každé kilo znát. To mne vedlo i k přemýšlení nad tím, jak co nejlépe potřebnou výbavu „naložit“ na mé kolo Inspirací by mohl být pro mne OK1FRT o kterém jsem věděl, že jezdí na SOTA kopce na kole. Takže jsem mu napsal a Láďa mi poslal pár fotek, coby námět k přemýšlení a pro moji inspiraci.

OK/ST-081 U doubku (27/6/2012)

Ještě z předešlého dne jsem byl tak docela pěkně rozhýbaný, a tak jsem se rozhodl, ze se vydám na nějaký malý cyklovýlet jen po okolí. Volba padá na kopec „U doubku“ alias OK/ST-081, kde jsem letos ještě nebyl a mohu tedy získat jeden aktivátorský bod. Vydávám se na cestu po poledni, osvěžen vodou v bazénu (+25°C). Cesta netrvá dlouho, nejpomalejší částí je prudce stoupající polní pěšina z obce Uherce na Týnec. Ale pak už to jde poměrně rychle a snadno. U doubku je pusto a prázno, žádné rachotící traktory jako tomu bylo minule. Dnes sebou nevezu větší aku, jen malý Ni-MH 3 Ah. Podmínky jsou nějaké mizerné, nedaří se mi… Takže poslední 17. QSO je s UT3WW a balím.

OK/ST-097 Chotuc (26/6/2012)

Byla polovina června a předpovědi slibovaly pěkné až velmi pěkné (teplé) počasí, a tak jsem se vydal na moje občasné přechodné stanoviště na Mladoboleslavsku. Pochopitelně jsem si sebou bral moji SOTA výbavu a kolo. Předpověď počasí se vyplnila, teploty se každý den šplhaly ke třicítce a tak jsem se jeden den rozhodl věnovat návštěvě a vysílání z ST-097, vrchu Chotuc, který sice dává aktivátorovi pouze jeden bod, ale kde jsem nebyl a je relativně blízko.

OK/JC-083 Pasecký vrch (4/6/2012)

Návštěva tohoto vrcholu je druhotný výsledek mojí účasti ma letošním MWC + HFFD s kluby OK1KPI a OK1KWV (letošní příspěvek na toto téma bude snad brzy v rubrice ZÁVODY). I když je blízký Písek – moje rodiště, obklopen několika pro program SOTA platnými vrcholy, dosud jsem ani z jednoho nevysílal. A to jsem právě chtěl napravit.

Syndikovat obsah